Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym a ewaluacja

Czas trwania

5 h

Koszt udziału

499.0

Podana kwota jest ceną netto. Należy do niej doliczyć VAT 23%. Stawka zwolniona z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie, w co najmniej 70 procentach, ze środków publicznych.

Forma

online

Terminy

29.10.2024 r. 10:00 - 15:00

O szkoleniu

Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim pracownikom uczelni zajmującym się współpracą z otoczeniem zewnętrznym oraz osobom odpowiedzialnym za rozwój programów naukowych i dydaktycznych. Uczestnicy szkolenia uzyskają kompleksową wiedzę na temat uwarunkowań prawnych i praktycznych aspektów współpracy uczelni z sektorem zewnętrznym. W pierwszej części omówione zostaną kluczowe przepisy, w tym ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r., oraz wybrane przepisy dotyczące ewaluacji jakości działalności naukowej.Druga część szkolenia poświęcona będzie modelom współpracy z otoczeniem zewnętrznym, w tym dobrym praktykom w zakresie tworzenia komisji i rad ds. współpracy, upraktycznieniu kierunków studiów oraz roli samorządu studenckiego, doktorantów i kół naukowych w tej współpracy. Omówione zostaną praktyczne kierunki kształcenia oraz zasady organizacji praktyk studenckich.Trzecia część skupi się na komercjalizacji wyników badań naukowych, prac rozwojowych oraz know-how, a także na strategii prowadzenia działalności naukowej mającej istotny wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Poruszone zostaną kwestie związane z trzecim kryterium ewaluacji jednostek naukowych, a także zagadnienia dotyczące grantów, raportów i ekspertyz wpływających na społeczeństwo i gospodarkę.

Prowadzący

Patryk Tomaszewski

dr Patryk Tomaszewski

Doktor nauk humanistycznych, absolwent studiów podyplomowych EMBA. Pracuje na UMK. Autor ponad 100 publikacji naukowych wydanych w Polsce i poza krajem, w tym indeksowanych w bazie Scopus. Redaktor czasopisma "Historia i Polityka". Ostatni współautor książek "Lokalny wymiar polityki bezpieczeństwa", Toruń 2020 oraz "Między upodmiotowieniem a upolitycznieniem. Polski samorząd terytorialny w realiach (kryzysu) demokracji liberalnej po 1989 roku", Włocławek 2022. Zasiadał w Radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a obecnie członek Komitetu Ewaluacji Naukowej.

Cezary Odrzygóźdź

dr inż. Cezary Odrzygóźdź

Naukowiec pasjonujący się zagadnieniem regeneracji komórek i transportu międzykomórkowego. Doktor inżynier reprezentujący Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Prezes Fundacji Scientia Thorunensia. Współzałożyciel portalu eDoktorant.pl, autor podcastu Faceci w Kitlach, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Szkoleniowiec, organizator konferencji naukowych, mający duże doświadczenie w aplikowaniu i realizacji grantów edukacyjnych. Prowadzi szkolenia w zakresie kompetencji miękkich takich jak wystąpienia publiczne, storytelling czy personal branding.Ponadto z uwagi na swoje doświadczenie naukowe i społeczne dla platformy przygotuje także szkolenia z zarządzania projektami grantowymi, zarządzania zespołem czy networkingu.