5 h
499.0 zł
Podana kwota jest ceną netto. Należy do niej doliczyć VAT 23%. Stawka zwolniona z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie, w co najmniej 70 procentach, ze środków publicznych.
online
16.11.2024 r. godz. 10:00 - 15:00
Szkolenie dedykowane jest w szczególności osobom przygotowującym uczelnie do oceny jakości kształcenia dokonywanego przez podmioty zewnętrzne, w tym Polską Komisję Akredytacyjną oraz pracownikom odpowiedzialnym za rozwój umiędzynarodowienia. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wprowadzać i zarządzać procesami umiędzynarodowienia, aby spełniać szczegółowe kryteria oceny programowej. Dzięki temu szkoleniu lepiej przygotują się do zewnętrznej oceny, zrozumieją wymagania i standardy oraz poznają dobre praktyki stosowane w krajowych i zagranicznych instytucjach.
Doktor habilitowany nauk prawnych, radca prawny, Kierownik Zakładu Ekonomicznej Analizy Prawa, a także Kierownik Centrum Oceny Skutków Regulacji oraz Kierownik Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert instytucji publicznych (m.in. członek Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz Rady COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów) oraz organizacji pozarządowych, pełnił też obowiązki członka rad nadzorczych spółek oraz sporządzał opinie prawne i projekty aktów normatywnych na zlecenie polskich i zagranicznych organów władzy publicznej. Autor ok. stu publikacji naukowych lub popularno-naukowych, w tym książek na temat odpowiedzialności odszkodowawczej za niezgodne z prawem wykonywanie władzy publicznej, instytucji bankowych kredytów indeksowanych i denominowanych do kursu walut obcych oraz teorii i praktyki legislacji. Prelegent na licznych zagranicznych międzynarodowych konferencjach naukowych (m.in. w Chinach, Indiach, Republice Południowej Afryki, Anglii, Portugalii, Chorwacji i na Ukrainie). Pełnił liczne funkcje w szkolnictwie wyższym oraz nauce m.in. eksperta Polskiej Komisji Akredytacyjnej, eksperta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, recenzenta w konkursach grantowych, członka wielu organów i zespołów na Uniwersytecie Warszawskim (m.in. członek Rady Naukowej Dyscypliny Nauki Prawne, stałej komisji doktorskiej, Komisji Dyscyplinarnej do spraw Studentów i Doktorantów, rady dydaktycznej, zespołów ds. parametryzacji lub ewaluacji, pełnomocnika ds. studenckich praktyk zawodowych, kierownika studiów podyplomowych).