Regulamin zarządzania własnością intelektualną. Instrumenty i mechanizmy motywacyjne w zakresie innowacyjności

Czas trwania

4 h

Koszt udziału

499.0

Forma

online

Terminy

29.10.2024 r. godz. 10:00 - 14:00

O szkoleniu

Szkolenie dedykowane jest w szczególności osobom zajmującym się zagadnieniami związanymi z własnością intelektualną w sektorze szkolnictwa wyższego i nauki. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z charakterem prawnym i funkcjami regulaminu zarządzania własnością intelektualną. Omówiony zostanie zakres podmiotowy i przedmiotowy regulaminu, w tym, które pomysły pracowników podlegają jego postanowieniom oraz kwalifikacja projektów racjonalizatorskich. Szkolenie obejmie również prawa majątkowe do projektów, prawa i obowiązki pracowników oraz zasady komercjalizacji projektów racjonalizatorskich. Przedstawione zostaną zadania specjalnej komisji w procesie komercjalizacji oraz przykładowy regulamin zarządzania własnością intelektualną.

Prowadzący

Nina Kosecka

Rzecznik patentowy Nina Kosecka

Rzecznik Patentowy w kancelarii KONDRAT I PARTNERZY Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła Szkołę Prawa Porównawczego (Comparative Law School) prowadzoną przez Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu we współpracy z Międzynarodowym Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu.Od 2022 r. wpisana na listę rzeczników patentowych prowadzoną przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała w kancelariach patentowych w zakresie postępowań sporno-sądowych, zgłoszeń znaków towarowych i wzorów przemysłowych oraz spraw dotyczących zwalczania naruszeń własności intelektualnej. Specjalizuje się w sprawach związanych z ochroną własności przemysłowej zwłaszcza w zakresie znaków towarowych, wzorów przemysłowych oraz w sprawach dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji. W codziennej pracy zajmuje się szeroko rozumianym doradztwem prawnym, sporządzaniem umów, przygotowywaniem pism i opinii prawnych w sprawach dotyczących praw własności intelektualnej, w tym z zakresu zagadnień ochrony patentowej wynalazków. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej EUIPO oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej WIPO. Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych przed sądami administracyjnymi oraz sądami powszechnymi.

Ewa Niesiobędzka-Krause

Rzecznik patentowy Ewa Niesiobędzka-Krause

Rzecznik Patentowy, Partner w kancelarii KONDRAT I PARTNERZY. Współkieruje Departamentem Patentów i Znaków Towarowych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz studiów Podyplomowych Studiów Prawo Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Wpisana na listę Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w Warszawie.Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz nieuczciwą konkurencją. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań przed krajowymi oraz międzynarodowymi organami z zakresu znaków towarowych, patentów oraz wzorów przemysłowych. Doradza, sporządza umowy i opinie prawne w sprawach dotyczących praw własności intelektualnej, w tym z zakresu zagadnień ochrony patentowej wynalazków. Wspiera klientów w realizowaniu programów organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości PARP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju NCBiR. Prowadzi sprawy sporne przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem Patentowym EPO, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej EUIPO oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej WIPO. Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych przed sądami administracyjnymi, sądami powszechnymi oraz Sądem Wspólnotowych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych.Autorka wielu artykułów z zakresu prawa znaków towarowych na portalu www.znaktowarowy.info, m.in.: „Kształt batona KitKat nie może być znakiem towarowym”, „Używanie znanych znaków przy sprzedaży naśladujących zapachów”, „Coraz więcej zgłoszeń w WIPO”, „Obraz jako znak towarowy na przykładzie Straży Nocnej Rembrandta”. Prelegentka podczas szkoleń w zakresie prawnej ochrony znaków towarowych oraz wynalazków. Jest prawnikiem rekomendowanym w dziedzinie Intellectual Property przez Legal 500 EMEA, a także przez Managing Intellectual Property “IP Stars”, World Trademark Review “WTR1000” oraz Intellectual Asset Management – Patent 1000 (patent prosecution).