Metodologia przygotowania do oceny programowej Polskiej Komisji Akredytacyjnej - jak rzetelnie ocenić swoje mocne i słabe strony?

Czas trwania

5 h

Koszt udziału

499.0

Forma

online

Terminy

21.10.2024 r. godz. 10:00 - 15:00

O szkoleniu

Szkolenie dedykowane jest w szczególności osobom odpowiedzialnym za przygotowanie kierunku do oceny dokonywanej przez Polską Komisję Akredytacyjną. Składa się ono z pięciu części. W pierwszej części uczestnicy zapoznają się z metodologią przygotowania do oceny oraz podstawowymi założeniami procedury PKA. Druga część omawia czynności organizacyjne, w tym role koordynatora wizytacji, zespołu przygotowującego raport samooceny, władz uczelni oraz interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych. Trzecia część skupia się na przygotowaniu raportu samooceny i końcowego raportu PKA, definiowaniu mocnych i słabych stron uczelni oraz dobrych praktyk. Czwarta część, w formie case study, obejmuje opracowanie fragmentu raportu samooceny. Szkolenie kończy się sesją pytań i dyskusji.

Prowadzący

Wojciech Kiełbasiński

r.pr. Wojciech Kiełbasiński

Ekspert z zakresu prawa o szkolnictwie wyższym i nauce. Autor publikacji naukowych, prowadzący szkolenia w szczególności z obszaru procedur awansowych, spraw doktoranckich, spraw studenckich, systemu świadczeń dla studentów. Rzecznik Praw Doktoranta Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu i uzyskał tytuł radcy prawnego. Od początku studiów zaangażowany w działalność na rzecz społeczności akademickiej. W przeszłości aktywnie działał w samorządzie studenckim UMK oraz reprezentował studentów w organach kolegialnych uczelni. Był również m.in.: członkiem Rady Studentów Parlamentu Studentów RP, Przewodniczącym Forum Uniwersytetów Polskich oraz ekspertem PKA ds. studenckich. Interesuje się prawem sportowym. Ukończył FIFA/CIES Programme in Sports Management.