Jak pracować, aby się nie wypalić? O mądrej produktywności, sztuce odpoczynku i zarządzaniu energią osobistą

Czas trwania

6 h

Koszt udziału

499.0

Podana kwota jest ceną netto. Należy do niej doliczyć VAT 23%. Stawka zwolniona z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie, w co najmniej 70 procentach, ze środków publicznych.

Forma

online

Terminy

07.11.2024 r. godz. 09:00 - 15:00

O szkoleniu

Szkolenie rozpocznie się od wprowadzenia w temat wypalenia zawodowego, gdzie uczestnicy poznają jego przyczyny oraz objawy, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Kolejne moduły skupią się na sposobach zapobiegania wypaleniu poprzez zarządzanie energią osobistą, w tym energią fizyczną, psychiczną i emocjonalną. Uczestnicy nauczą się, czym jest mądra produktywność oraz jak efektywnie odpoczywać, aby utrzymać wysoką efektywność. Następnie omówiona zostanie rola uważności w rozpoznawaniu i unikaniu wypalenia, a także praktyczne sposoby radzenia sobie ze stresem. Szkolenie zakończy się tworzeniem indywidualnego planu zarządzania energią, który pomoże wprowadzić zmiany i uniknąć wypalenia zawodowego. Szkolenie zakłada aktywny udział uczestników oraz ma charakter praktyczny i doświadczalny – dyskusje w małych i dużych grupach, case study, ćwiczenia w parach i zespołach, „burza mózgów”, analiza filmów, medytacja i ćwiczenia oddechowe.

Prowadzący

Bartosz Jakimiec, LL.M.

mgr Bartosz Jakimiec, LL.M.

Prezes Polskiego Instytutu Mindfulness, nauczyciel mindfulness według programu MBLC (Mindfulness-Based Living Course – kurs życia opartego na uważności), certyfikowany trener biznesu, prawnik, nauczyciel akademicki.Prowadzi szkolenia i warsztaty w tematyce pracy z emocjami, uważnością i życzliwością dla siebie oraz zarządzania zmianą. W swojej działalności koncentruje się przede wszystkim na obszarach radzenia sobie ze stresem, zarządzania sobą w czasie, komunikacji oraz sztuki odpoczynku w oparciu o praktykę uważności. Prelegent na wydarzeniach dotyczących dbania o dobrostan psychiczny oraz prewencji wypalenia zawodowego.W mediach społecznościowych znany jako @uwaznyprawnik, gdzie zachęca (nie tylko prawników) do prowadzenia uważnego i świadomego życia. Jego misją jest uczenie ludzi, jak dzięki praktyce uważności i byciu tu i teraz odnaleźć spokój i szczęście w pędzącym świecie.