5,5
499.0 zł
Podana kwota jest ceną netto. Należy do niej doliczyć VAT 23%. Stawka zwolniona z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie, w co najmniej 70 procentach, ze środków publicznych.
online
22.10.2024 r. godz. 10:00 - 15:30
Szkolenie dedykowane jest osobom, które chcą realizować innowacyjne projekty i wdrażać ich efekty. Ma ono na celu kompleksowe przeprowadzenie uczestników przez proces tworzenia innowacji. W pierwszej części uczestnicy nauczą się identyfikować potrzeby społeczne, gospodarcze i rynkowe, analizować rynek, bazy danych oraz konkurencję, a także poznają metody generowania i ewaluacji pomysłów oraz weryfikacji gotowości technologicznej. Druga część szkolenia poświęcona jest możliwościom dofinansowania działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej, gdzie omówione zostaną źródła finansowania, kryteria oceny konkursów na innowacje oraz kluczowe aspekty planowania projektu. Trzecia część skupi się na realizacji projektów innowacyjnych, testowaniu prototypów, planowaniu wdrożenia oraz monitorowaniu i adaptacji efektów, z uwzględnieniem najczęstszych problemów w procesie wdrażania innowacji.
Doktor nauk chemicznych, specjalizacja biochemia, adiunkt w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Ekspert zewnętrzny Komisji Europejskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Posiada doświadczenie zarówno w ocenie jak i realizacji innowacyjnych projektów badawczych oraz badawczo-rozwojowych. Ekspert w zakresie: pozyskiwania funduszy na badania i innowacje, komercjalizacji badań naukowych, ochrony własności intelektualnej, zarządzania projektami B+R. Od ponad 5 lat doradza firmom w powyższym zakresie. Autorka publikacji naukowych i patentu z zakresu biologii molekularnej i biochemii. Jako naukowiec prowadzi badania nad rodziną białek wprowadzających mutacje do ludzkiego genomu i transkryptomu.