10 h
799.0 zł
Podana kwota jest ceną netto. Należy do niej doliczyć VAT 23%. Stawka zwolniona z podatku VAT w przypadku gdy szkolenie finansowane będzie, w co najmniej 70 procentach, ze środków publicznych.
online
21-22.05.2025 r. godz. 10:00 – 15:00
Dwudniowe szkolenie dedykowane jest w szczególności władzom szkół doktorskich, a także pracownikom administracji akademickiej odpowiedzialnym za sprawy doktoranckie. Obejmuje ono wprowadzenie do tematyki kształcenia doktorantów, w tym modelu kształcenia, czasu trwania, podstaw oraz jakości kształcenia. Omówiona zostanie rekrutacja do szkoły doktorskiej, wymagania stawiane kandydatom oraz procedury przyjęcia i odmowy. Kolejne części szkolenia dotyczą przygotowania indywidualnego planu badawczego, oceny śródokresowej oraz praw i obowiązków doktorantów. Uczestnicy zapoznają się również z procedurami zawieszenia kształcenia w związku z rodzicielstwem, zakończeniem kształcenia oraz skreśleniem z listy doktorantów. Omówiona zostanie także materia uregulowania w regulaminie szkoły doktorskiej oraz wydawanie decyzji w indywidualnych sprawach doktorantów. Szkolenie obejmuje pracę na kazusach oraz sesje pytań i odpowiedzi.
Specjalistka z zakresu prawa o szkolnictwie wyższym i nauce oraz prawa znaków towarowych. Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie i uzyskała tytuł radcy prawnego. Absolwentka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w dyscyplinie nauk prawnych, aktualnie przygotowuje się do obrony rozprawy doktorskiej. Rzecznik Praw Doktoranta Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Wiceprzewodnicząca KRD w kadencji 2023 i 2024, Przewodnicząca Biura Prawnego KRD od 2022 r.do 2025 r. zastępca Rzecznika Praw Doktoranta KRD w latach 2021-2025 r. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa własności przemysłowej i prawa o szkolnictwie wyższym i nauce.Aktywnie zaangażowana w działalność społeczną w okresie kształcenia, pełniąc funkcje m.in. w organach samorządu doktorantów UMCS, członka senatu i komisji senackich UMCS, członka Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UMCS, jak również członka komisji rekrutacyjnych i stypendialnych. Koordynatorka i uczestnik licznych projektów naukowo-społecznych. Członek Prezydium Ośrodka Mediacyjnego oraz wolontariusz Fundacji „Znam Prawo” działającej przy OIRP w Lublinie.Uhonorowana nagrodą „Serce za Serce” OIRP w Lublinie za działalność prawną pro bono.
Ekspert z zakresu prawa o szkolnictwie wyższym i nauce. Autor komentarza do ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz publikacji naukowych odnoszących się do tej tematyki. Prowadzi szkolenia w szczególności z obszaru procedur awansowych, ewaluacji jakości kształcenia, spraw doktoranckich, spraw studenckich, systemu świadczeń dla studentów. Pełnił funkcję Rzecznika Praw Doktoranta Krajowej Reprezentacji Doktorantów w latach 2021-2025. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu i uzyskał tytuł radcy prawnego.Doświadczenie w zakresie prawa o szkolnictwie wyższym i nauce zdobywał pełniące liczne funkcje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz reprezentując studentów i doktorantów na arenie ogólnopolskiej.Laureat nagrody specjalnej w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2023.